Firma

Historia marki CLEVER sięga roku 1952!

Wszystko zaczęło się w latach 50, dzięki przyjaźni braci Chiampan z dwoma innymi mężczyznami. Wszyscy byli zapalonymi strzelcami oraz myśliwymi z Werony. Zarówno wspólna chęć rozrywki, jak i przyjemność spędzania razem czasu, doprowadziły do samodzielnej produkcji naboi. Natychmiastowe pozytywne opinie wśród znajomych skłoniły ich do zakupu maszyny ładującej. Fabryka szybko zdobyła rynek.

Rodzinna firma Clever zawsze prowadziła swoją produkcję we Włoszech, stając się jednocześnie liderem w świecie naboi sportowych. W 1968 Clever wyprodukował już ponad 40 milionów naboi, zachowując konstrukcję początkową.

Od 1978 roku, wraz z pojawieniem się trzeciego pokolenia braci Chiampan, firma Clever silnie wyspecjalizował się w eksporcie. Wśród klientów znajdowali się najważniejsi dostawcy i strzelcy, a także najwybitniejsze strzelnice na całym świecie.
W ten sposób naboje Clever stały się znane i doceniane, dzięki niezmiennie doskonałej jakości, oraz przede wszystkim dzięki ciągłemu oraz obsesyjnemu nadzorowi w każdej fazie produkcji, a także ciągłym innowacyjnym badaniom, dzięki którym zawsze powstają nowe produkty.
Osoby, które produkowały naboje, byli również użytkownikami końcowymi, dzięki czemu mogli natychmiast przeglądać i ulepszać naboje. W ten sposób jakość amunicji przyspieszyła sprzedaż produktów Clever na całym świecie.

Amunicja CLEVER to PASJA, INNOWACJA ORAZ JAKOŚĆ!

Te cechy wyróżniają markę Clever nagradzając ją za wyprodukowanie ponad 130 milionów sztuk amunicji w 2002 roku, rozprowadzoną ją w ponad 100 krajach. Z dumą stwierdzamy, że żadna inna firma produkująca amunicje nie może pochwalić się tak szerokim zasięgiem na całym świecie. Obecnie dzienie produkujemy około 500 000 sztuk amunicji w czym wszystkie są wysokiej jakości: ta cecha pozwala zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów, od Nowej Zelandii po Kanadę.

Sprawdź naszą ofertę na amunicję CLEVER!